OP Kymenlaakso Hippo-kisat Hamina / Vehkalahden Veikot

OP Kymenlaakson Haminan Hippo-kisojen järjestelyistä vastaa Vehkalahden Veikot. Tälle sivulle on koottu tietoa käytännön järjestelyistä.

Ohjeet

Tapahtumapaikka: Haminan urheilukenttä, Rauhankatu 11, 49400 Hamina.

Pysäköintitilaa on urheilukentän pienehkön parkkipaikan lisäksi pesäpallostadionin suunnalla, Bastionin parkkipaikalla, sekä katujen varsilla.

Autoilijat: Olkaa varovaisia ja huomioikaa jalankulkijat ennen tapahtumaa, kisojen aikana ja vielä silloinkin, kun on jo kiire kotiin. 

Infopiste (numerot ja niiden palautus) sijaitsee nurmialueella heti kentälle saavuttaessa.

Urheilukentällä on kahvio, josta voi ostaa pientä purtavaa ja juotavaa.

WC:t löytyvät huoltorakennuksen päädystä.

Suorituspaikat

Juoksut

Etusuora = Katsomon puoleinen suora.
Takasuora = Nuolilinnakkeen puoleinen suora.
Nappulakenttä = Takasuoran ulkopuolelle oleva nurmikenttä

Pituushyppy

Pituus, paikka1 = etusuoran vieressä, hyppysuunta portille/maaliin päin
Pituus, paikka2 = etusuoran vieressä, hyppysuunta takakaarteen suuntaan

Pallonheitto

Keihäspaikka = Takakaarteessa, moukarihäkin vieressä. Heittosuunta kentän portille päin.
Kuularinki = Keihäspaikan vieressä takakaarteessa.

 

Aikataulu

HIPPO-KISOJEN AIKATAULU 2017

KLO 16:30

Kilpailunumeroiden jako alkaa.

KLO 17.30

TYTÖT 2014 -> 40m Nappulakenttä
TYTÖT 2014 -> Pallo Kuularinki
POJAT 2014 -> Pallo Keihäspaikka
TYTÖT 2012-2013 40m Takasuora
TYTÖT 2008-2009 40m Etusuora
TYTÖT 2010-2011 Pituus Paikka 1
POJAT 2010-2011 Pituus Paikka 2

KLO 18.00

POJAT 2014 -> 40m Nappulakenttä
TYTÖT 2012-2013 Pallo Kuularinki
POJAT 2012-2013 Pallo Keihäspaikka
POJAT 2012-2013 40m Takasuora
POJAT 2008-2009 40m Etusuora

KLO 18.15

TYTÖT 2008-2009 Pituus Paikka 1
POJAT 2008-2009 Pituus Paikka 2

KLO 18.20

POJAT 2010-2011 40m Etusuora

KLO 18.40

TYTÖT 2010-2011 40m Takasuora

KLO 18.50

TYTÖT 2006-2007 Pituus Paikka 1
POJAT 2006-2007 Pituus Paikka 2

KLO 19.00

TYTÖT 2006-2007 60m Etusuora

KLO 19.05

POJAT 2006-2007 60m Etusuora

 

PALKINTOJENJAOT HETI SARJOJEN TULOSTEN SELVITTYÄ, 3 PARASTA PALKITAAN, POIS LUKIEN 2014-> 40M JUOKSUT, JOISSA EI OTETA AIKOJA.

KAIKKI SAAVAT OSANOTTOMITALIN NUMERON PALAUTTAESSA.

Ilmoittautuminen

Hippo-kisoihin ilmoittaudutaan OP Kymenlaakson nettisivujen kautta.

(Vuoden 2017 ilmoittautuminen on jo suljettu).

 

Tulokset

Online-seuranta: http://live.tuloslista.com/1980

Hippo-kisat Hamina
Vehkalahden Veikot
24.08.2017

Pojat 2014 ja myöh. syntyneet  40m - EI AIKOJA (ilmoittautumisjärjestys), KAIKKI PALKITTIIN
     Makkonen Simeon                                                              
     Emil Partanen                                                                
     Niklas Heinonen                                                              
     Elias Mankinen                                                               
     Teemu Toivola                                                                
     Elias Mielonen                                                               
     Konsta Ihalainen                                                             
     Lassi Miettinen                                                              
     Hugo Seppälä                                                                 
     Peetu Pulli                                                                  
     Peetu Liikkanen                                                              
     Patrik Krautsuk                                                              
     Aleksi Forsell                                                               
     Leevi Salminen                                                               
     Rasmus Ertesuo                                                               
     Antti Kylmälä                                                                
     Onni Rantala                                                                 
     Touko Lehtonen                                                               
     Samuel Seppälä                                                               
     Kevin Loog                                                                   
     Oiva Gordejeff                                                               
     Erno Koskiaho                                                                
     Peetu Posti                                                                  
     Elias Ertesuo                                                                
     Oliver Kärki                                                                 
     Leo Riivari                                                                  
     Anton Taavila                                                                
     Kasper Virtanen                                                              
     Aatu Natri                                                                   
     Kasperi Ihalainen                                                            
     Eelis Karjalainen                                                            
     Joel Metsälä                                                                 

Loppukilpailu erä 1
     Elias Mankinen                                                               
     Emil Partanen                                                                
     Makkonen Simeon                                                              
     Niklas Heinonen                                                              

Loppukilpailu erä 2
     Elias Mielonen                                                               
     Konsta Ihalainen                                                             
     Lassi Miettinen                                                              
     Teemu Toivola                                                                

Loppukilpailu erä 3
     Aleksi Forsell                                                               
     Hugo Seppälä                                                                 
     Patrik Krautsuk                                                              
     Peetu Liikkanen                                                              
     Peetu Pulli                                                                  

Loppukilpailu erä 4
     Antti Kylmälä                                                                
     Leevi Salminen                                                               
     Onni Rantala                                                                 
     Rasmus Ertesuo                                                               
     Touko Lehtonen                                                               

Loppukilpailu erä 5
     Erno Koskiaho                                                                
     Kevin Loog                                                                   
     Oiva Gordejeff                                                               
     Peetu Posti                                                                  
     Samuel Seppälä                                                               

Loppukilpailu erä 6
     Elias Ertesuo                                                                
     Leo Riivari                                                                  
     Oliver Kärki                                                                 

Loppukilpailu erä 7
     Aatu Natri                                                                   
     Anton Taavila                                                                
     Eelis Karjalainen                                                            
     Joel Metsälä                                                                 
     Kasper Virtanen                                                              
     Kasperi Ihalainen                                                            


Tytöt 2014 ja myöh. syntyneet 40m - EI AIKOJA (ilmoittautumisjärjestys), KAIKKI PALKITTIIN
     Mona Husu                                                                    
     Enni Karjalainen                                                             
     Maija Muurinen                                                               
     Ilona Turkia                                                                 
     Sofia Salmi                                                                  
     Eveliina Viipuri                                                             
     Olivia Ceder                                                                 
     Milja Lappi                                                                  
     Lotta Penttilä                                                               
     Maisa Heikkilä                                                               
     Hertta Pahkala                                                               
     Noora Kyllönen                                                               
     Ronja Koskimies                                                              
     Iida Kiukas                                                                  
     Minea Tilli                                                                  
     Nelly Virsu                                                                  
     Maisa Juranko                                                                
     Jessi Liikola                                                                
     Lili Hartikainen                                                             

Loppukilpailu erä 1
     Enni Karjalainen                                                             
     Ilona Turkia                                                                 
     Maija Muurinen                                                               
     Mona Husu                                                                    
     Sofia Salmi                                                                  

Loppukilpailu erä 2
     Eveliina Viipuri                                                             
     Lotta Penttilä                                                               
     Milja Lappi                                                                  
     Olivia Ceder                                                                 

Loppukilpailu erä 3
     Hertta Pahkala                                                               
     Maisa Heikkilä                                                               
     Noora Kyllönen                                                               

Loppukilpailu erä 4
     Iida Kiukas                                                                  
     Minea Tilli                                                                  
     Ronja Koskimies                                                              

Loppukilpailu erä 5
     Jessi Liikola                                                                
     Lili Hartikainen                                                             
     Maisa Juranko                                                                
     Nelly Virsu                                                                  


Pojat 2014 ja myöh. syntyneet Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lassi Korhonen                                             4,80              
     4,80   

2)   Leo Ojalehto                                               4,40              
     4,40   

3)   Jukka Suoknuuti                                            4,12              
     4,12   

4)   Aleksi heinonen                                            3,89              
     3,89   

5)   Jake Kiiski                                                3,66              
     3,66   

6)   Petja Suomalainen                                          3,44              
     3,44   

7)   Mikael Kontinen                                            2,36              
     2,36   

8)   Henning Tähtinen                                           2,30              
     2,30   

9)   Pyry Pitkänen                                              2,18              
     2,18   

10)  Elmo Villberg                                              2,05              
     2,05   

11)  Daniel Peri                                                2,04              
     2,04   

12)  Lukas Vanhala                                              1,88              
     1,88   

13)  Onni Akkila                                                1,80              
     1,80   

14)  Maximilian Bibiano                                         1,78              
     1,78   

15)  Eemil Turu                                                 1,75              
     1,75   

16)  Leo Punkanen                                               1,52              
     1,52   

17)  Lucas Jaffe                                                1,51              
     1,51   

18)  Peetu Kunttu                                               1,45              
     1,45   

19)  Jare Kapiainen                                             1,30              
     1,30   

20)  Jesse Tynkkynen                                            1,23              
     1,23   

21)  Leo Mattila                                                1,16              
     1,16   

22)  Hanno Kivelä                                               0,84              
     0,84   

     Ilkka Holma                                                DNS               


Tytöt 2014 ja myöh. syntyneet Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Jane Kariluoto                                             4,76              
     4,76   

2)   Vilma Heinonen                                             4,57              
     4,57   

3)   Viivi Ylinen                                               3,39              
     3,39   

4)   Isla Eerola                                                2,88              
     2,88   

5)   Amanda Metsänen                                            2,65              
     2,65   

6)   Fiia Vanhala                                               2,60              
     2,60   

7)   Sanni Kaarto                                               2,18              
     2,18   

8)   Emilia Roslakka                                            1,92              
     1,92   

9)   Anni Ahtosalo                                              1,46              
     1,46   

10)  Iisa Palojoensuu                                           1,37              
     1,37   

11)  Neela Virsu                                                1,33              
     1,33   

12)  Lilja Raasu                                                1,21              
     1,21   

13)  Roosa Mansikkamäki                                         0,82              
     0,82   

14)  Ninni Lehtinen                                             0,79              
     0,79   

15)  Anna Aalto                                                 0,36              
     0,36   

     Lumi Rege                                                  DNS               
     Martta Huovila                                             DNS               
     Siina Ristola                                              DNS               
     Siiri Roti                                                 DNS               


Pojat 2012 - 2013 syntyneet 40m
1)   Lenni Porkka                                               8,80              
2)   Nooa Kotiranta                                             9,18              
3)   Eero Kalke                                                 9,30              
3)   Niilo Posti                                                9,30              
5)   Joonas Kiri                                                9,40              
6)   Miko Korpela                                               9,55              
6)   Pauli Tirranen                                             9,55              
8)   Miko Aatola                                                9,78              
9)   Joona Tulla                                                9,80              
10)  Niklas Pasi                                                9,87              
11)  Matias Miettinen                                           10,00             
12)  Oiva Kallio                                                10,30             
13)  Oliver Virtanen                                            10,40             
14)  Aleksi Kettunen                                            10,60             
14)  Eetu Lahtela                                               10,60             
16)  Patrik Arvilommi                                           10,78             
17)  Sauli Penttilä                                             10,80             
18)  Samu Kajasranta                                            10,82             
19)  Arttu Mouhu                                                10,90             
19)  Antto Kivelä                                               10,90             
21)  Jani Pätzold                                               10,92             
22)  Jaakko Kaaria                                              10,97             
23)  Niko Kyllönen                                              11,00             
24)  Atte Toikander                                             11,13             
25)  Hugo Immonen                                               11,27             
26)  Tuukka Suuronen                                            11,37             
27)  Junes Amperla                                              11,64             
28)  Konsta Toikka                                              11,81             
29)  Konsta Lahti                                               12,10             
30)  Viljami Haataja                                            12,23             
31)  Alvin Kinnunen                                             12,30             
31)  Eelis Lahtinen                                             12,30             
31)  Olavi Liekola                                              12,30             
34)  Lauri Husu                                                 12,54             
35)  Neo Anton Teikari                                          12,85             
36)  Väinö Värri                                                12,89             
37)  Oiva Ruusunen                                              13,14             
38)  Leevi Suoknuuti                                            13,28             
39)  Heikki Löppönen                                            13,30             
40)  Voitto Hovi                                                13,50             
41)  Veikko Siira                                               13,71             
42)  Topi Vuorinen                                              14,27             
43)  Aaro Hyppänen                                              14,75             
     Niilo Roti                                                 DNS               
     Emil Niemi                                                 DNS               
     Elmeri Hietanen                                            DNS               
     Nico Hassinen                                              DNS               
     Noel Nygård                                                DNS               
     Tuukka Toivola                                             DNS               
     Aleksi Joukainen                                           DNS               
     Paavo Lauronen                                             DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lenni Porkka                                               8,80              
2)   Miko Korpela                                               9,55              
3)   Junes Amperla                                              11,64             
4)   Alvin Kinnunen                                             12,30             
     Niilo Roti                                                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nooa Kotiranta                                             9,18              
2)   Aleksi Kettunen                                            10,60             
3)   Patrik Arvilommi                                           10,78             
4)   Sauli Penttilä                                             10,80             
5)   Oiva Ruusunen                                              13,14             

Loppukilpailu erä 3
1)   Niklas Pasi                                                9,87              
2)   Oiva Kallio                                                10,30             
3)   Niko Kyllönen                                              11,00             
4)   Viljami Haataja                                            12,23             
5)   Väinö Värri                                                12,89             
6)   Veikko Siira                                               13,71             

Loppukilpailu erä 4
1)   Oliver Virtanen                                            10,40             
2)   Samu Kajasranta                                            10,82             
3)   Tuukka Suuronen                                            11,37             
4)   Konsta Lahti                                               12,10             
     Elmeri Hietanen                                            DNS               
     Emil Niemi                                                 DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Eero Kalke                                                 9,30              
2)   Eetu Lahtela                                               10,60             
3)   Leevi Suoknuuti                                            13,28             
4)   Topi Vuorinen                                              14,27             
     Nico Hassinen                                              DNS               
     Noel Nygård                                                DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Pauli Tirranen                                             9,55              
2)   Matias Miettinen                                           10,00             
3)   Lauri Husu                                                 12,54             
     Aleksi Joukainen                                           DNS               
     Paavo Lauronen                                             DNS               
     Tuukka Toivola                                             DNS               

Loppukilpailu erä 7
1)   Joona Tulla                                                9,80              
2)   Arttu Mouhu                                                10,90             
3)   Jaakko Kaaria                                              10,97             
4)   Eelis Lahtinen                                             12,30             
5)   Neo Anton Teikari                                          12,85             
6)   Voitto Hovi                                                13,50             

Loppukilpailu erä 8
1)   Niilo Posti                                                9,30              
2)   Joonas Kiri                                                9,40              
3)   Miko Aatola                                                9,78              
4)   Antto Kivelä                                               10,90             
5)   Jani Pätzold                                               10,92             

Loppukilpailu erä 9
1)   Atte Toikander                                             11,13             
2)   Hugo Immonen                                               11,27             
3)   Konsta Toikka                                              11,81             
4)   Olavi Liekola                                              12,30             
5)   Heikki Löppönen                                            13,30             
6)   Aaro Hyppänen                                              14,75             


Tytöt 2012 - 2013 syntyneet 40m
1)   Moona Heikkilä                                             8,96              
2)   Peppi Somervuori                                           9,29              
3)   Sofia Peri                                                 9,40              
4)   Elsa Ketolainen                                            9,65              
5)   Aada Seppälä                                               9,74              
6)   Emma Halonen                                               9,80              
6)   Minea Vainio                                               9,80              
8)   Roosa Hämäläinen                                           10,03             
9)   Iina Leskinen                                              10,07             
10)  Ronja Kaitainen                                            10,10             
11)  Mette Suurnäkki                                            10,17             
12)  Sofia Tilli                                                10,66             
13)  Anna Jokinen                                               10,70             
14)  Salla Riivari                                              10,75             
15)  Sini Kormu                                                 10,80             
16)  Helmi Pahkala                                              10,82             
17)  Iida Varjakoski                                            11,06             
18)  Taika Wilen                                                11,07             
19)  Nella Heikkilä                                             11,12             
20)  Pihla Rouhiainen                                           11,26             
21)  Madeleine Mytty                                            11,32             
22)  Linnea Jokelainen                                          11,34             
23)  Vilma Nurmi                                                11,35             
24)  Erin Kujala                                                11,37             
25)  Minea Valkonen                                             11,47             
26)  Moona Surakka                                              11,61             
27)  Neera Amperla                                              11,70             
27)  Inna Aho                                                   11,70             
29)  Aura Muurinen                                              11,77             
30)  Annika Kiviharju                                           11,80             
31)  Nella Teittinen                                            12,14             
32)  Lilli Jaffe                                                12,18             
33)  Jenny Kasari                                               12,40             
34)  Helmi Porkka                                               12,60             
35)  Aada Uusiheimala                                           12,70             
36)  Amalia Mattila                                             12,80             
37)  Linnea Kaaro                                               12,90             
38)  Inga Mikkonen                                              13,01             
39)  Vilhelmiina Luova                                          13,07             
40)  Sella Ristola                                              13,31             
41)  Jutta Ilvonen                                              13,49             
42)  Siiri Oksanen                                              13,80             
42)  Iiris Hokkanen                                             13,80             
44)  Aamu Seppälä                                               14,89             
45)  Lilli Hovi                                                 14,90             
46)  Milla Venäläinen                                           14,92             
47)  Kira Heinonen                                              15,90             
48)  Pihla Lautala                                              16,43             
49)  Oona Peltola                                               19,10             
     Netta Jokimies                                             DNS               
     Aada Ukkola                                                DNS               
     Lyyli Gordejeff                                            DNS               
     Kerttu Kurki                                               DNS               
     Aliisa Turkia                                              DNS               
     Iida Koppila                                               DNS               
     Elli Knuuttila                                             DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Iina Leskinen                                              10,07             
2)   Iida Varjakoski                                            11,06             
3)   Nella Teittinen                                            12,14             
4)   Siiri Oksanen                                              13,80             
5)   Kira Heinonen                                              15,90             
     Netta Jokimies                                             DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Mette Suurnäkki                                            10,17             
2)   Anna Jokinen                                               10,70             
3)   Helmi Pahkala                                              10,82             
4)   Nella Heikkilä                                             11,12             
5)   Milla Venäläinen                                           14,92             
6)   Pihla Lautala                                              16,43             

Loppukilpailu erä 3
1)   Roosa Hämäläinen                                           10,03             
2)   Aura Muurinen                                              11,77             
3)   Aada Uusiheimala                                           12,70             
4)   Inga Mikkonen                                              13,01             
5)   Jutta Ilvonen                                              13,49             
     Aada Ukkola                                                DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Peppi Somervuori                                           9,29              
2)   Sofia Peri                                                 9,40              
3)   Emma Halonen                                               9,80              
4)   Ronja Kaitainen                                            10,10             
5)   Erin Kujala                                                11,37             

Loppukilpailu erä 5
1)   Sini Kormu                                                 10,80             
2)   Jenny Kasari                                               12,40             
3)   Helmi Porkka                                               12,60             
4)   Aamu Seppälä                                               14,89             
     Lyyli Gordejeff                                            DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Moona Heikkilä                                             8,96              
2)   Taika Wilen                                                11,07             
3)   Moona Surakka                                              11,61             
4)   Linnea Kaaro                                               12,90             
5)   Oona Peltola                                               19,10             
     Kerttu Kurki                                               DNS               

Loppukilpailu erä 7
1)   Minea Vainio                                               9,80              
2)   Madeleine Mytty                                            11,32             
3)   Lilli Jaffe                                                12,18             
4)   Amalia Mattila                                             12,80             
5)   Lilli Hovi                                                 14,90             
     Aliisa Turkia                                              DNS               

Loppukilpailu erä 8
1)   Sofia Tilli                                                10,66             
2)   Linnea Jokelainen                                          11,34             
3)   Vilma Nurmi                                                11,35             
4)   Minea Valkonen                                             11,47             
5)   Vilhelmiina Luova                                          13,07             
6)   Iiris Hokkanen                                             13,80             

Loppukilpailu erä 9
1)   Elsa Ketolainen                                            9,65              
2)   Aada Seppälä                                               9,74              
3)   Salla Riivari                                              10,75             
4)   Neera Amperla                                              11,70             
     Iida Koppila                                               DNS               

Loppukilpailu erä 10
1)   Pihla Rouhiainen                                           11,26             
2)   Inna Aho                                                   11,70             
3)   Annika Kiviharju                                           11,80             
4)   Sella Ristola                                              13,31             
     Elli Knuuttila                                             DNS               


Pojat 2012 - 2013 syntyneet Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Vilho Urpalainen                                           12,49             
     12,49  

2)   Jaakko Tuunainen                                           10,68             
     10,68  

3)   Onni Kujala                                                9,90              
     9,90   

3)   Vili-Matti Vuorela                                         9,90              
     9,90   

5)   Filipp Sinelnikov                                          9,06              
     9,06   

6)   Jesse Lanki                                                8,75              
     8,75   

7)   Eino Pakkanen                                              8,68              
     8,68   

8)   Jose Eerola                                                8,53              
     8,53   

9)   Onni Raasu                                                 8,45              
     8,45   

10)  Rico Garces                                                6,99              
     6,99   

11)  Lenni Lehtinen                                             5,90              
     5,90   

12)  Severi Pentti                                              5,70              
     5,70   

13)  Otto Akkila                                                4,29              
     4,29   

14)  Eeli Tuutti                                                4,06              
     4,06   

15)  Juho Helin                                                 3,13              
     3,13   

16)  Luukas Niemi                                               2,30              
     2,30   

     Jere Nopanen                                               DNS               
     Saku Teittinen                                             DNS               
     Simo Seppä                                                 DNS               


Tytöt 2012 - 2013 syntyneet Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aada Vanhala                                               10,10             
     10,10  

2)   Helmi Laitila                                              9,31              
     9,31   

3)   Alisa Huovila                                              7,96              
     7,96   

4)   Eeden Pihkanen                                             7,62              
     7,62   

5)   Helmi Kettunen                                             6,14              
     6,14   

6)   Siru Kouki                                                 5,93              
     5,93   

7)   Jade Paavola                                               5,89              
     5,89   

8)   Aada Kervinen                                              5,67              
     5,67   

9)   Sonja Kaarto                                               5,16              
     5,16   

10)  Selja Nikki                                                4,99              
     4,99   

11)  Neela Kunttu                                               4,65              
     4,65   

12)  Milla Husu                                                 4,54              
     4,54   

13)  Nelli Rytkö                                                3,72              
     3,72   

14)  Eeva Suntio                                                3,57              
     3,57   

15)  Vilma Sassali                                              3,30              
     3,30   

16)  Mila Koivu                                                 2,87              
     2,87   

17)  Tuuli Falkenberg                                           1,95              
     1,95   

     Iisa Hovi                                                  DNS               


Pojat 2010 - 2011 syntyneet 40m
1)   Tino Heinonen                                              7,40              
2)   Lenni Halkola                                              7,50              
3)   Eeli Kallio                                                7,90              
4)   Onni Salovirta                                             8,30              
4)   Robert Sinelnikov                                          8,30              
6)   Aleksanteri Wichmann                                       8,40              
6)   Aapeli Kattelus                                            8,40              
6)   Tomas Kiri                                                 8,40              
9)   Miro Aatola                                                8,50              
9)   Niko Jaakkola                                              8,50              
9)   Edvard Berkhald                                            8,50              
9)   Vertti Niemi                                               8,50              
9)   Aapo Pentti                                                8,50              
9)   Leevi Korhonen                                             8,50              
15)  Mikko Lampinen                                             8,60              
15)  Onni Oleander                                              8,60              
15)  Antti Pälli                                                8,60              
15)  Jare Nurmi                                                 8,60              
19)  Valto Alatalo                                              8,80              
20)  Onni Pentti                                                8,90              
21)  Santtu Marttila                                            9,10              
22)  Luca Valkonen                                              9,20              
23)  Elmeri Nurmi                                               9,30              
23)  Karo Lalu                                                  9,30              
23)  Juho Löppönen                                              9,30              
26)  Till Tähtinen                                              9,40              
27)  Rasmus Tuononen                                            9,50              
28)  Onni Kajasranta                                            9,60              
28)  Jeremias Liikola                                           9,60              
30)  Gabriel Pitkänen                                           9,80              
31)  Sisu Punkanen                                              10,30             
32)  Tatu Helin                                                 10,70             
32)  Luukas Lahtinen                                            10,70             
34)  Valtteri Ahtosalo                                          11,00             
35)  Sebastian Forsström                                        11,30             
     Vilho Penttilä                                             DNS               
     Makkonen Rasmus                                            DNS               
     Lukas Fehrenbach                                           DNS               
     Nuutti Uusiheimala                                         DNS               
     Leo Teittinen                                              DNS               
     Eero Salo                                                  DNS               
     Jami Hassinen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aapeli Kattelus                                            8,40              
1)   Aleksanteri Wichmann                                       8,40              
1)   Tomas Kiri                                                 8,40              
4)   Miro Aatola                                                8,50              
5)   Onni Pentti                                                8,90              
     Vilho Penttilä                                             DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Mikko Lampinen                                             8,60              
2)   Elmeri Nurmi                                               9,30              
3)   Rasmus Tuononen                                            9,50              
4)   Tatu Helin                                                 10,70             
     Lukas Fehrenbach                                           DNS               
     Makkonen Rasmus                                            DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Onni Oleander                                              8,60              
2)   Valto Alatalo                                              8,80              
3)   Onni Kajasranta                                            9,60              
4)   Sisu Punkanen                                              10,30             
5)   Luukas Lahtinen                                            10,70             
     Nuutti Uusiheimala                                         DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Edvard Berkhald                                            8,50              
1)   Niko Jaakkola                                              8,50              
3)   Antti Pälli                                                8,60              
3)   Jare Nurmi                                                 8,60              
5)   Karo Lalu                                                  9,30              
6)   Till Tähtinen                                              9,40              

Loppukilpailu erä 5
1)   Tino Heinonen                                              7,40              
2)   Vertti Niemi                                               8,50              
3)   Jeremias Liikola                                           9,60              
4)   Sebastian Forsström                                        11,30             
     Eero Salo                                                  DNS               
     Leo Teittinen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Eeli Kallio                                                7,90              
2)   Aapo Pentti                                                8,50              
2)   Leevi Korhonen                                             8,50              
4)   Luca Valkonen                                              9,20              
5)   Gabriel Pitkänen                                           9,80              
6)   Valtteri Ahtosalo                                          11,00             

Loppukilpailu erä 7
1)   Lenni Halkola                                              7,50              
2)   Onni Salovirta                                             8,30              
2)   Robert Sinelnikov                                          8,30              
4)   Santtu Marttila                                            9,10              
5)   Juho Löppönen                                              9,30              
     Jami Hassinen                                              DNS               


Tytöt 2010 - 2011 syntyneet 40m
1)   Nella Virta                                                7,50              
2)   Maija Parkkari                                             7,90              
3)   Aada Harju                                                 8,00              
3)   Katariina Tasa                                             8,00              
5)   Jenna Kaaria                                               8,20              
6)   Aino Haimi                                                 8,30              
6)   Oona Kotola                                                8,30              
6)   Sara Kujala                                                8,30              
9)   Annika Kettunen                                            8,50              
9)   Minea Kontinen                                             8,50              
11)  Jenina Tynkkynen                                           8,60              
11)  Ellen Halkola                                              8,60              
13)  Nelli Hovi                                                 8,70              
13)  Venla Tolvanen                                             8,70              
13)  Julia Mytty                                                8,70              
16)  Meeri Parviainen                                           8,80              
16)  Ida Pätzold                                                8,80              
16)  Jasmin Jääskeläinen                                        8,80              
19)  Neea Kettunen                                              8,90              
19)  Sofia Raudanen                                             8,90              
21)  Sara Mouhu                                                 9,10              
21)  Inari Sassali                                              9,10              
21)  Minea Sutela                                               9,10              
21)  Olivia Kärki                                               9,10              
25)  Tytti Hauhia                                               9,20              
25)  Eevi Kujala                                                9,20              
25)  Milla Nummelin                                             9,20              
28)  Minea Lappi                                                9,30              
28)  Pinja Saikkonen                                            9,30              
28)  Aino Toikka                                                9,30              
28)  Eerika Heinonen                                            9,30              
32)  Neea Lahtela                                               9,50              
33)  Neea Peri                                                  9,60              
33)  Kiia Kyötikki                                              9,60              
35)  Anni Lehtonen                                              9,70              
36)  Nella Vanhala                                              9,80              
37)  Aada Joukainen                                             9,90              
38)  Alisa Yrjönen                                              10,00             
38)  Elizaveta Pulatova                                         10,00             
38)  Venla Liikkanen                                            10,00             
41)  Merete Loog                                                10,10             
42)  Emilia Tilli                                               10,30             
43)  Maria Suurnäkki                                            10,50             
43)  Meri-Tuuli Lehtonen                                        10,50             
45)  Olivia Kerkelä                                             10,60             
46)  Sara Heimola                                               12,50             
     Jane Zitron                                                DNS               
     Enna Tuutti                                                DNS               
     Venla Ukkola                                               DNS               
     Senni Hietanen                                             DNS               
     Kiira Haaja                                                DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aada Harju                                                 8,00              
2)   Neea Kettunen                                              8,90              
3)   Neea Lahtela                                               9,50              
4)   Neea Peri                                                  9,60              
5)   Maria Suurnäkki                                            10,50             
     Jane Zitron                                                DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Nella Virta                                                7,50              
2)   Maija Parkkari                                             7,90              
3)   Anni Lehtonen                                              9,70              
4)   Emilia Tilli                                               10,30             
5)   Olivia Kerkelä                                             10,60             
6)   Sara Heimola                                               12,50             

Loppukilpailu erä 3
1)   Katariina Tasa                                             8,00              
2)   Annika Kettunen                                            8,50              
3)   Meeri Parviainen                                           8,80              
4)   Tytti Hauhia                                               9,20              
5)   Minea Lappi                                                9,30              
6)   Alisa Yrjönen                                              10,00             

Loppukilpailu erä 4
1)   Jenina Tynkkynen                                           8,60              
2)   Nelli Hovi                                                 8,70              
3)   Sara Mouhu                                                 9,10              
4)   Aada Joukainen                                             9,90              
5)   Merete Loog                                                10,10             
     Enna Tuutti                                                DNS               

Loppukilpailu erä 5
1)   Aino Haimi                                                 8,30              
1)   Oona Kotola                                                8,30              
3)   Ida Pätzold                                                8,80              
4)   Inari Sassali                                              9,10              
5)   Kiia Kyötikki                                              9,60              

Loppukilpailu erä 6
1)   Minea Kontinen                                             8,50              
2)   Ellen Halkola                                              8,60              
3)   Minea Sutela                                               9,10              
3)   Olivia Kärki                                               9,10              
5)   Elizaveta Pulatova                                         10,00             

Loppukilpailu erä 7
1)   Julia Mytty                                                8,70              
1)   Venla Tolvanen                                             8,70              
3)   Jasmin Jääskeläinen                                        8,80              
4)   Venla Liikkanen                                            10,00             
     Senni Hietanen                                             DNS               
     Venla Ukkola                                               DNS               

Loppukilpailu erä 8
1)   Sara Kujala                                                8,30              
2)   Sofia Raudanen                                             8,90              
3)   Eevi Kujala                                                9,20              
4)   Pinja Saikkonen                                            9,30              
     Kiira Haaja                                                DNS               

Loppukilpailu erä 9
1)   Jenna Kaaria                                               8,20              
2)   Milla Nummelin                                             9,20              
3)   Aino Toikka                                                9,30              
3)   Eerika Heinonen                                            9,30              
5)   Nella Vanhala                                              9,80              
6)   Meri-Tuuli Lehtonen                                        10,50             


Pojat 2010 - 2011 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Hallikainen                                           2,91              
     2,91   2,76   2,79   
                          

2)   Ilari Tepponen                                             2,62              
     2,45   2,30   2,62   
                          

3)   Niilo Urpalainem                                           2,23              
     2,23   2,20   2,20   
                          

4)   Kaapo Siira                                                2,15              
     2,03   2,15   2,07   
                          

5)   Toivo Turkia                                               1,93              
     1,91   1,88   1,93   
                          

6)   Atte Saarela                                               1,93              
     1,93   1,82   1,84   
                          

7)   Niilo Rahnasto                                             1,84              
     1,84   1,63   1,57   
                          

8)   Viljo Hovi                                                 1,83              
     1,80   1,72   1,83   
                          

9)   Jalo Lavonen                                               1,83              
     1,56   1,51   1,83   
                          

10)  Luka Schulz                                                1,80              
     1,80   1,73   1,58   
                          

11)  Aarni Kivekäs                                              1,72              
     -      1,59   1,72   
                          

12)  Aaro Mielonen                                              1,65              
     1,65   1,47   1,61   
                          

13)  Ville Nikki                                                1,63              
     1,55   1,63   1,25   
                          

14)  Eevert Immonen                                             1,50              
     1,50   1,28   1,44   
                          

15)  Aku Lautala                                                1,20              
     1,20   1,06   1,18   
                          

     Miika Lanki                                                DNS               
     Vili Kouki                                                 DNS               


Tytöt 2010 - 2011 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Emilia Muukka                                              2,74              
     2,74   2,54   2,59   
                          

2)   Nea Väisänen                                               2,25              
     2,25   1,66   2,18   
                          

3)   Venla Tulla                                                2,21              
     2,21   2,03   2,15   
                          

4)   Neea Posti                                                 2,08              
     2,08   1,95   0,76   
                          

5)   Mette-Maria Schulz                                         2,06              
     1,82   2,06   1,78   
                          

6)   Aleksantra Wichmann                                        2,04              
     2,04   1,91   1,98   
                          

7)   Nelli Ristola                                              1,82              
     1,82   1,68   1,65   
                          

8)   Enni Aalto                                                 1,80              
     1,28   1,54   1,80   
                          

9)   Mella Hietala                                              1,78              
     1,78   1,68   1,62   
                          

10)  Roosa Lanki                                                1,63              
     1,41   1,63   1,61   
                          

11)  Emilia Kapiainen                                           1,23              
     1,23   0,68   0,78   
                          

     Ava Korjula                                                DNS               
     Pihla Suomalainen                                          DNS               


Pojat 2008 - 2009 syntyneet 40m
1)   Mikko Husu                                                 7,10              
1)   Paavo Husu                                                 7,10              
3)   Viljami Hyvönen                                            7,30              
4)   Akseli Nurmi                                               7,40              
5)   Mico Luoma                                                 7,50              
6)   Joona Kaaria                                               7,80              
7)   Pyry Seppälä                                               7,90              
8)   Patrik Somervuori                                          8,00              
9)   Julius Virta                                               8,10              
10)  Aleksi Ahtosalo                                            8,20              
10)  Daniel Pitkänen                                            8,20              
12)  Jesse Kasari                                               8,50              
12)  Makkonen Miika                                             8,50              
14)  Luka Porkka                                                8,90              
15)  Sebastian Hellberg                                         9,10              
     Aleksi Ahtiainen                                           DNS               
     Peetu Saikkonen                                            DNS               
     Jesse Jääskeläinen                                         DNS               
     Aapeli Koistinen                                           DNS               
     Otso Hietanen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Joona Kaaria                                               7,80              
2)   Pyry Seppälä                                               7,90              
     Aleksi Ahtiainen                                           DNS               
     Jesse Jääskeläinen                                         DNS               
     Peetu Saikkonen                                            DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Viljami Hyvönen                                            7,30              
2)   Patrik Somervuori                                          8,00              
3)   Aleksi Ahtosalo                                            8,20              
4)   Jesse Kasari                                               8,50              
5)   Luka Porkka                                                8,90              

Loppukilpailu erä 3
1)   Mikko Husu                                                 7,10              
2)   Akseli Nurmi                                               7,40              
3)   Makkonen Miika                                             8,50              
     Aapeli Koistinen                                           DNS               
     Otso Hietanen                                              DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Paavo Husu                                                 7,10              
2)   Mico Luoma                                                 7,50              
3)   Julius Virta                                               8,10              
4)   Daniel Pitkänen                                            8,20              
5)   Sebastian Hellberg                                         9,10              


Tytöt 2008 - 2009 syntyneet 40m
1)   Maria Tasa                                                 7,00              
1)   Roosa Kuparinen                                            7,00              
3)   Pinja Pasi                                                 7,40              
3)   Malin Kallio                                               7,40              
5)   Wilma Halkola                                              7,50              
6)   Alisa Keisa                                                7,60              
6)   Maija Elo                                                  7,60              
6)   Sanni Marttila                                             7,60              
9)   Sara Niemi                                                 7,70              
9)   Saana Pellinen                                             7,70              
9)   Emma Vanhala                                               7,70              
9)   Celina Hellberg                                            7,70              
13)  Lotta Andrejev                                             7,80              
13)  Hertta Laitila                                             7,80              
13)  Sara Kettunen                                              7,80              
16)  Aliisa Koistinen                                           7,90              
16)  Jessiina Tynkkynen                                         7,90              
18)  Meri-Tuuli Hyönä                                           8,10              
18)  Oona Jaakkola                                              8,10              
18)  Ella Suni                                                  8,10              
21)  Noora Huuho                                                8,20              
21)  Rinna Kotiranta                                            8,20              
23)  Jasmin Tuononen                                            8,30              
23)  Essi Suni                                                  8,30              
25)  Dana Garces                                                8,40              
26)  Maija Miettinen                                            8,90              
27)  Vilma Peri                                                 9,00              
27)  Ella Fehrenbach                                            9,00              
29)  Marika Harden                                              9,70              
30)  Nette Kerkelä                                              10,00             
     Angelica Ahtiainen                                         DNS               
     Ella Hovi                                                  DNS               
     Loviisa Luova                                              DNS               
     Vanessa Helin                                              DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Pinja Pasi                                                 7,40              
2)   Sara Niemi                                                 7,70              
3)   Meri-Tuuli Hyönä                                           8,10              
3)   Oona Jaakkola                                              8,10              
     Angelica Ahtiainen                                         DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Alisa Keisa                                                7,60              
1)   Maija Elo                                                  7,60              
1)   Sanni Marttila                                             7,60              
4)   Aliisa Koistinen                                           7,90              
5)   Vilma Peri                                                 9,00              
     Ella Hovi                                                  DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Malin Kallio                                               7,40              
2)   Saana Pellinen                                             7,70              
3)   Lotta Andrejev                                             7,80              
4)   Noora Huuho                                                8,20              
5)   Maija Miettinen                                            8,90              

Loppukilpailu erä 4
1)   Maria Tasa                                                 7,00              
1)   Roosa Kuparinen                                            7,00              
3)   Wilma Halkola                                              7,50              
4)   Rinna Kotiranta                                            8,20              
5)   Jasmin Tuononen                                            8,30              
6)   Marika Harden                                              9,70              

Loppukilpailu erä 5
1)   Celina Hellberg                                            7,70              
1)   Emma Vanhala                                               7,70              
3)   Ella Suni                                                  8,10              
4)   Ella Fehrenbach                                            9,00              
5)   Nette Kerkelä                                              10,00             
     Loviisa Luova                                              DNS               

Loppukilpailu erä 6
1)   Hertta Laitila                                             7,80              
1)   Sara Kettunen                                              7,80              
3)   Jessiina Tynkkynen                                         7,90              
4)   Essi Suni                                                  8,30              
5)   Dana Garces                                                8,40              
     Vanessa Helin                                              DNS               


Pojat 2008 - 2009 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Aatu Tulkki                                                2,97              
     2,97   2,92   2,90   
                          

2)   Rasmus Kaitainen                                           2,94              
     2,94   2,88   2,92   
                          

3)   Joona Nikki                                                2,91              
     2,91   2,70   2,72   
                          

4)   Eino Rahnasto                                              2,89              
     2,87   2,82   2,89   
                          

5)   Tuomas Viipuri                                             2,59              
     2,07   2,22   2,59   
                          

6)   Leevi Mielonen                                             2,48              
     2,48   2,28   2,31   
                          

7)   Daniel Schulz                                              2,23              
     2,23   2,09   2,14   
                          

8)   Vilho Immonen                                              2,10              
     1,99   2,09   2,10   
                          

9)   Leevi Lehtinen                                             1,91              
     1,73   1,91   1,88   
                          

10)  Antti Andrejev                                             1,77              
     1,77   1,62   1,76   
                          

     Elmeri Muukka                                              DNS               


Tytöt 2008 - 2009 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Sonja Lahti                                                2,99              
     2,98   2,99   2,94   
                          

2)   Tii Huttunen                                               2,80              
     2,73   2,69   2,80   
                          

3)   Alina Kattelus                                             2,73              
     2,64   2,73   2,52   
                          

4)   Senni Teikari                                              2,67              
     2,67   2,53   2,42   
                          

5)   Minea Urpalainen                                           2,66              
     2,66   2,28   2,60   
                          

6)   Karoliina Vapalahti                                        2,65              
     2,56   2,57   2,65   
                          

7)   Tuuli Kriktilä                                             2,54              
     2,53   2,28   2,54   
                          

8)   Mila Sutela                                                2,49              
     2,49   2,45   2,41   
                          

9)   Eveliina Parviainen                                        2,46              
     2,45   2,45   2,46   
                          

10)  Tiia Akkila                                                2,31              
     2,10   2,11   2,31   
                          

11)  Matilda Lavonen                                            2,09              
     1,95   2,09   2,07   
                          

12)  Henriina Kurvinen                                          1,99              
     1,88   1,99   1,93   
                          



Pojat 2006 - 2007 syntyneet 60m
1)   Saku Haapasalo                                             9,90              
2)   Eemeli Hyvönen                                             10,00             
2)   Valtteri Päärnilä                                          10,00             
4)   Sami Hietanen                                              10,10             
5)   Joona Virta                                                10,40             
5)   Matias Antila                                              10,40             
7)   Ville Joukainen                                            10,50             
8)   Aleksi Lampinen                                            10,80             

Loppukilpailu erä 1
1)   Eemeli Hyvönen                                             10,00             
2)   Joona Virta                                                10,40             
2)   Matias Antila                                              10,40             
4)   Ville Joukainen                                            10,50             

Loppukilpailu erä 2
1)   Saku Haapasalo                                             9,90              
2)   Valtteri Päärnilä                                          10,00             
3)   Sami Hietanen                                              10,10             
4)   Aleksi Lampinen                                            10,80             


Tytöt 2006 - 2007 syntyneet 60m
1)   Kerttu Nykänen                                             9,50              
2)   Satu Kuokka                                                9,70              
3)   Liinu Urpalainen                                           9,80              
4)   Vilma Tuutti                                               10,20             
5)   Emmi Oleander                                              10,30             
6)   Alma Alatalo                                               10,50             
6)   Tytti Seppälä                                              10,50             
8)   Evelina Berkhald                                           11,30             
9)   Lilja Alatalo                                              11,90             
10)  Tessa Sanford                                              12,10             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kerttu Nykänen                                             9,50              
2)   Liinu Urpalainen                                           9,80              
3)   Vilma Tuutti                                               10,20             
4)   Alma Alatalo                                               10,50             
5)   Tessa Sanford                                              12,10             

Loppukilpailu erä 2
1)   Satu Kuokka                                                9,70              
2)   Emmi Oleander                                              10,30             
3)   Tytti Seppälä                                              10,50             
4)   Evelina Berkhald                                           11,30             
5)   Lilja Alatalo                                              11,90             


Pojat 2006 - 2007 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Huugo Kallio                                               4,05              
     3,82   3,92   4,05   
                          

2)   Lauri Sakki                                                3,44              
     3,34   3,33   3,44   
                          

3)   Anton Tulkki                                               3,08              
     3,05   2,96   3,08   
                          

     Vilho Hokkanen                                             DNS               


Tytöt 2006 - 2007 syntyneet Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Nykänen                                              3,63              
     3,63   3,59   3,54   
                          

2)   Josefiina Vapalahti                                        3,59              
     3,56   3,41   3,59   
                          

3)   Neea Lanki                                                 3,34              
     3,28   3,33   3,34   
                          

4)   Eerika Piilola                                             2,33              
     2,16   2,33   2,18   
                          

5)   Jessica Helin                                              1,70              
     1,62   1,67   1,70