VeVen yu-mestaruuskisat, osa 2, tulokset

Yleisurheilumestaruuskisojen toinen osa järjestettiin Haminan urheilukentällä 10.9. syksyisen tuulisessa säässä. Osanottajia oli kuitenkin kerääntynyt paikalle varsin runsaasti! Tällä kertaa vuorossa oli heitot ja juoksut eli kuula tai keihäs ja pikajuoksu tai kestävyysjuoksu kilpailijan valinnan mukaan.

Vehkalahden Veikkojen yleisurheilun seuranmestaruuskilpailujen palkinnot 2020 jaetaan yu-kauden päätöstilaisuudessa Vehkalinnassa pe 2.10. klo 17.00 alkaen.

Mestaruuskilpailujen osalta palkitaan vain seuran jäseniä. Sarjoittain 3 parhaalle jaetaan seuran mestaruusmitalit ja 4. sijasta alkaen jaetaan osallistumispalkinnot.

Tulokset

Pallonheitto

P5

  1. Mikael Kontinen 12,52

P6

  1. Peetu Liikkanen 11,40

P7

  1. Hugo Immonen 19,92
  2. Leo Pälli 15,65
  3. Ernesti Harju 7,65

T5

  1. Iiris Lampinen 4,77 (osallistui mestaruuskilpailujen ulkopuolella)
  2. Neela Virsu 3,77
  3. Senni Lampinen 3,66 (osallistui mestaruuskilpailujen ulkopuolella)
  4. Sindi Hellberg 3,36

T6

  1. Nelly Virsu 6,45

Kuula 2kg

P8

  1. Oiva Kallio 5,20
  2. Elmeri Harju 5,07
  3. Joona Tulla 3,41

P9

  1. Onni Oleander 5,09

T8

  1. Sofia Peri 4,20
  2. Maija Olli 4,05
  3. Lise Hellberg 3,40

T9 

  1. Jade Hellberg 5,44
  2. Viivi Viitala 5,00
  3. Jenna Kaaria 4,78
  4. Aino Helminen 3,37

T10

  1. Mimmi Piispa 5,19
  2. Venla Tolvanen 5,04

T11

  1. Karoliina Vapalahti 6,20

Kuula 2,5kg

P10

  1. Onni Helminen 5,63
  2. Antti Pälli 5,33
  3. Eeli Kallio 4,97

P11

  1. Viljami Hyvönen 6,16
  2. Jaakko Kauppinen 4,35

T12

  1. Maria Tasa 7,43
  2. Venla Hauhia 6,41
  3. Essi Suni 6,37
  4. Pinja Pasi 6,27
  5. Anni Pärtty 6,20
  6. Senni Teikari 5,47
  7. Sanni Liikkanen 4,89

T13

  1. Nelli Kokkonen 7,64
  2. Emmi Oleander 6,35

Keihäs 400g

P8 

  1. Vilho Urpalainen 13,57

P9

  1. Eevert Immonen 6,80

P10

  1. Miika Lanki 13,68

P11

  1. Vilho Immonen 15,10

P12

  1. Niklas Hirvilahti 27,22

T10

  1. Minea Kontinen 19,97
  2. Katariina Tasa 17,68
  3. Emilia Muukka 16,35

T11

  1. Tii Huttunen 19,89

T12

  1. Saana Pellinen 26,77

T13

  1. Neea Lanki 24,44
  2. Satu Kuokka 15,12

T14

  1. Jenna Pellinen 25,31
  2. Liinu Urpalainen 16,02
  3. Eveliina Berkhald 13,13

Keihäs 600g

P14

  1. Eemeli Hyvönen 27,41

40m

P5

  1. Anton Taavila 8,72
  2. Erno Koskiaho 11,30

P6 

  1. Peetu Liikkanen 7,04

P7

  1. Hugo Immonen 7,55
  2. Leo Pälli 8,05
  3. Ernesti Harju 9,77

P8

  1. Elmeri Harju 6,83
  2. Vilho Urpalainen 6,84
  3. Joona Tulla 7,63
  4. Oiva Kallio 8,03

P9

  1. Onni Oleander 7,28
  2. Eevert Immonen 7,74

T5

  1. Hilma Pälli 8,91
  2. Neela Virsu 9,98
  3. Iiris Lampinen 11,15
  4. Senni Lampinen 12,98

T6

  1. Nelly Virsu 9,85

T8

  1. Maija Olli 6,72

T9

  1. Viivi Viitala 6,78
  2. Jenna Kaaria 6,85
  3. Jade Hellberg 6,95
  4. Aino Helminen 7,01

60m

P10

  1. Niko Hallikainen 8,82
  2. Miika Lanki 9,28
  3. Antti Pälli 9,81
  4. Niilo Urpalainen 10,92

P11

  1. Viljami Hyvönen 9,54
  2. Vilho Immonen 11,06

T10

  1. Minea Kontinen 10,21
  2. Mimmi Piispa 10,59
  3. Venla Tolvanen 11,45

T12

  1. Venla Hauhia 8,17
  2. Anni Pärtty 8,47
  3. Pinja Pasi 9,00
  4. Saana Pellinen 9,02
  5. Senni Teikari 9,25

T13

  1. Emmi Oleander 8,51
  2. Satu Kuokka 8,88
  3. Neea Lanki 8,95
  4. Nelli Kokkonen 9,02

100m

P14

  1. Eemeli Hyvönen 14,27

T14

  1.  Liinu Urpalainen 14,31
  2. Jenna Pellinen 14,67

400m

P5

  1. Mikael Kontinen 2,12.0

T5

  1. Sindi Hellberg 2,19.0

1000m

P9

  1. Niko Jaakkola 3,57.2

P10

  1. Eeli Kallio 3,44.8
  2. Onni Helminen 5,26.0

P11

  1. Jaakko Kauppinen 3,33.7

T8

  1. Lise Hellberg ja Sofia Peri 4,28.6

T10

  1. Katariina Tasa 3,59.9
  2. Emilia Muukka 4,01.0

T11

  1. Oona Jaakkola 4,06.7

T12

  1. Maria Tasa 3,44.1
  2. Sanni Liikkanen 4,09.5

T13

  1. Tytti Seppälä 3,58.4
  2. Netta Kormu 4,22.9

800m

T14

  1. Eveliina Berkhald 3.13,9