Kymenlaakson pm-ottelut 9–15 v. tulokset

Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1
Vehkalahden Veikot, Karhulan Katajaiset ja Karhulan Urheilijat
02.07.2020

P9 3-ottelu  40m
1)   Atte Pekkanen                    ValkKa                    7,35              
2)   Elmeri Harju                     VehkVei                   7,39              
3)   Lino Kaukoluoto                  ValkKa                    7,46              
4)   Leo Ala-Krekola                  ValkKa                    7,51              
5)   Onni Oleander                    VehkVei                   7,63              
6)   Lauri Skyttä                     KouvU                     7,69              
7)   Aapo Heikkinen                   ValkKa                    7,96              
8)   Eelis Uotila                     ValkKa                    8,06              
8)   Olavi Suninen                    ValkKa                    8,06              
10)  Ernesti Harju                    VehkVei                   9,52              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Atte Pekkanen                    ValkKa                    7,35              
2)   Lino Kaukoluoto                  ValkKa                    7,46              
3)   Onni Oleander                    VehkVei                   7,63              
4)   Lauri Skyttä                     KouvU                     7,69              
5)   Eelis Uotila                     ValkKa                    8,06              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Elmeri Harju                     VehkVei                   7,39              
2)   Leo Ala-Krekola                  ValkKa                    7,51              
3)   Aapo Heikkinen                   ValkKa                    7,96              
4)   Olavi Suninen                    ValkKa                    8,06              
5)   Ernesti Harju                    VehkVei                   9,52              


T9 3-ottelu  40m
1)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    6,74              
2)   Neela Nousiainen                 PyhtY                     7,14              
3)   Karoliina Huttunen               KarhU                     7,19              
4)   Maija Olli                       VehkVei                   7,36              
5)   Sesilia Suninen                  ValkKa                    7,46              
6)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    7,58              
7)   Ada Puhakka                      KarhKa                    7,67              
8)   Aada Hänninen                    KarhKa                    7,69              
9)   Auli Eckholm                     VehkVei                   7,78              
10)  Venla Parkkonen                  ValkKa                    8,00              
11)  Ninna Huhtinen                   PyhtY                     8,10              
12)  Aliisa Tani                      KarhKa                    8,34              
13)  Aada Lukander                    ValkKa                    8,46              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,2
1)   Neela Nousiainen                 PyhtY                     7,14              
2)   Maija Olli                       VehkVei                   7,36              
3)   Sesilia Suninen                  ValkKa                    7,46              
4)   Auli Eckholm                     VehkVei                   7,78              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    7,58              
2)   Ada Puhakka                      KarhKa                    7,67              
3)   Aada Hänninen                    KarhKa                    7,69              
4)   Venla Parkkonen                  ValkKa                    8,00              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,2
1)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    6,74              
2)   Karoliina Huttunen               KarhU                     7,19              
3)   Ninna Huhtinen                   PyhtY                     8,10              
4)   Aliisa Tani                      KarhKa                    8,34              
5)   Aada Lukander                    ValkKa                    8,46              


P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Elmeri Harju                     VehkVei                   3,16              
     3,16   3,10   2,65   
                          

2)   Lino Kaukoluoto                  ValkKa                    3,10              
     3,10   2,98   3,06   
                          

3)   Atte Pekkanen                    ValkKa                    3,09              
     2,96   3,09   3,01   
                          

4)   Leo Ala-Krekola                  ValkKa                    3,05              
     3,05   2,93   2,99   
                          

5)   Lauri Skyttä                     KouvU                     2,93              
     2,93   2,91   2,88   
                          

6)   Onni Oleander                    VehkVei                   2,88              
     2,88   2,79   x      
                          

7)   Aapo Heikkinen                   ValkKa                    2,80              
     2,62   2,80   2,76   
                          

8)   Olavi Suninen                    ValkKa                    2,80              
     x      2,65   2,80   
                          

9)   Eelis Uotila                     ValkKa                    2,70              
     2,70   2,64   2,66   
                          

10)  Ernesti Harju                    VehkVei                   1,85              
     1,66   1,85   x      
                          



T9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    3,77              
     3,33   3,77   3,63   
                          

2)   Sesilia Suninen                  ValkKa                    3,40              
     3,34   3,40   3,39   
                          

3)   Karoliina Huttunen               KarhU                     3,36              
     3,26   3,36   3,30   
                          

4)   Neela Nousiainen                 PyhtY                     3,25              
     3,07   3,25   3,11   
                          

5)   Ada Puhakka                      KarhKa                    3,21              
     3,01   3,21   3,20   
                          

6)   Maija Olli                       VehkVei                   3,04              
     3,04   2,92   2,97   
                          

7)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    3,01              
     3,01   2,96   2,87   
                          

8)   Aliisa Tani                      KarhKa                    2,78              
     2,78   2,63   2,53   
                          

9)   Ninna Huhtinen                   PyhtY                     2,74              
     2,74   2,47   2,68   
                          

10)  Aada Hänninen                    KarhKa                    2,73              
     2,73   2,69   2,63   
                          

11)  Venla Parkkonen                  ValkKa                    2,57              
     2,57   2,54   2,37   
                          

12)  Auli Eckholm                     VehkVei                   2,54              
     2,49   2,54   2,42   
                          

13)  Aada Lukander                    ValkKa                    2,39              
     2,33   2,31   2,39   
                          

     Jenna Kaaria                     VehkVei                   NM                
     -      -      -      
                          



P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Lauri Skyttä                     KouvU                     5,71              
     5,71   4,82   5,42   

2)   Leo Ala-Krekola                  ValkKa                    4,89              
     3,29   4,47   4,89   

3)   Onni Oleander                    VehkVei                   4,87              
     4,51   4,80   4,87   

4)   Elmeri Harju                     VehkVei                   4,70              
     4,17   4,70   4,60   

5)   Lino Kaukoluoto                  ValkKa                    4,57              
     3,93   4,57   3,99   

6)   Eelis Uotila                     ValkKa                    4,07              
     3,61   3,93   4,07   

7)   Olavi Suninen                    ValkKa                    4,06              
     3,39   4,06   3,96   

8)   Atte Pekkanen                    ValkKa                    3,89              
     3,45   3,89   3,55   

9)   Aapo Heikkinen                   ValkKa                    3,28              
     3,28   3,13   2,97   

10)  Ernesti Harju                    VehkVei                   2,29              
     1,78   x      2,29   



T9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Ada Puhakka                      KarhKa                    6,42              
     5,32   5,91   6,42   

2)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    6,29              
     4,42   5,98   6,29   

3)   Venla Parkkonen                  ValkKa                    5,95              
     4,24   5,95   4,28   

4)   Aada Hänninen                    KarhKa                    5,74              
     5,44   5,62   5,74   

5)   Sesilia Suninen                  ValkKa                    5,15              
     4,79   5,15   4,28   

6)   Karoliina Huttunen               KarhU                     4,86              
     4,37   4,62   4,86   

7)   Neela Nousiainen                 PyhtY                     4,84              
     4,84   x      4,66   

8)   Ninna Huhtinen                   PyhtY                     4,72              
     4,00   3,85   4,72   

9)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    4,68              
     4,68   4,03   4,40   

10)  Maija Olli                       VehkVei                   4,36              
     4,36   4,31   3,86   

11)  Aliisa Tani                      KarhKa                    3,87              
     3,55   3,87   3,38   

12)  Aada Lukander                    ValkKa                    3,37              
     3,08   3,18   3,37   

13)  Auli Eckholm                     VehkVei                   3,31              
     x      3,31   x      

     Jenna Kaaria                     VehkVei                   DNS               


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elmeri Harju                     VehkVei                   505               
2)   Lauri Skyttä                     KouvU                     496               
3)   Leo Ala-Krekola                  ValkKa                    487               
4)   Lino Kaukoluoto                  ValkKa                    483               
5)   Atte Pekkanen                    ValkKa                    463               
6)   Onni Oleander                    VehkVei                   453               
7)   Olavi Suninen                    ValkKa                    365               
8)   Eelis Uotila                     ValkKa                    355               
9)   Aapo Heikkinen                   ValkKa                    337               
10)  Ernesti Harju                    VehkVei                   141               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Hilla Kalliomäki                 ValkKa                    788               
2)   Karoliina Huttunen               KarhU                     568               
3)   Ada Puhakka                      KarhKa                    567               
4)   Neela Nousiainen                 PyhtY                     560               
5)   Sesilia Suninen                  ValkKa                    550               
6)   Maija Olli                       VehkVei                   478               
7)   Aada Hänninen                    KarhKa                    476               
8)   Vilma Nuutinen                   ValkKa                    463               
9)   Venla Parkkonen                  ValkKa                    443               
10)  Ninna Huhtinen                   PyhtY                     388               
11)  Aliisa Tani                      KarhKa                    335               
12)  Auli Eckholm                     VehkVei                   329               
13)  Aada Lukander                    ValkKa                    268               
14)  Jenna Kaaria                     VehkVei                   0                 


P10 3-ottelu  60m
1)   Niko Hallikainen                 VehkVei                   9,41              
2)   Miika Lanki                      VehkVei                   9,86              
3)   Wilmer Kiviniemi                 ValkKa                    9,91              
4)   Samu Piispa                      VehkVei                   9,97              
5)   Romeo Uotila                     ValkKa                    10,30             
6)   Caius Dufva                      KarhKa                    10,53             
7)   Antti Pälli                      VehkVei                   10,59             
8)   Elias Tani                       KarhKa                    11,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Wilmer Kiviniemi                 ValkKa                    9,91              
2)   Samu Piispa                      VehkVei                   9,97              
3)   Antti Pälli                      VehkVei                   10,59             
4)   Elias Tani                       KarhKa                    11,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Niko Hallikainen                 VehkVei                   9,41              
2)   Miika Lanki                      VehkVei                   9,86              
3)   Romeo Uotila                     ValkKa                    10,30             
4)   Caius Dufva                      KarhKa                    10,53             


T10 3-ottelu  60m
1)   Nella Lemström                   KarhU                     9,71              
2)   Ellen Julkunen                   ValkKa                    9,91              
3)   Katariina Tasa                   VehkVei                   9,93              
4)   Jonna Kolari                     ValkKa                    10,04             
5)   Ilona Nikula                     ValkKa                    10,26             
6)   Emilia Muukka                    VehkVei                   10,42             
7)   Veera Hermunen                   ValkKa                    10,49             
8)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    11,66             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Katariina Tasa                   VehkVei                   9,93              
2)   Jonna Kolari                     ValkKa                    10,04             
3)   Ilona Nikula                     ValkKa                    10,26             
4)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    11,66             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,2
1)   Nella Lemström                   KarhU                     9,71              
2)   Ellen Julkunen                   ValkKa                    9,91              
3)   Emilia Muukka                    VehkVei                   10,42             
4)   Veera Hermunen                   ValkKa                    10,49             


P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Hallikainen                 VehkVei                   3,80              
     3,68   3,80   3,77   
                          

2)   Miika Lanki                      VehkVei                   3,76              
     3,55   3,65   3,76   
                          

3)   Samu Piispa                      VehkVei                   3,73              
     3,53   3,73   3,54   
                          

4)   Romeo Uotila                     ValkKa                    3,61              
     3,61   3,61   3,61   
                          

5)   Wilmer Kiviniemi                 ValkKa                    3,53              
     3,35   3,53   3,43   
                          

6)   Caius Dufva                      KarhKa                    3,28              
     2,97   2,98   3,28   
                          

7)   Antti Pälli                      VehkVei                   3,26              
     3,11   3,26   2,94   
                          

8)   Elias Tani                       KarhKa                    2,82              
     2,75   2,82   2,66   
                          



T10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Nella Lemström                   KarhU                     3,90              
     3,90   3,86   3,86   
                          

2)   Ilona Nikula                     ValkKa                    3,70              
     3,38   3,70   3,59   
                          

3)   Ellen Julkunen                   ValkKa                    3,61              
     3,43   3,55   3,61   
                          

4)   Katariina Tasa                   VehkVei                   3,48              
     3,35   3,48   3,39   
                          

5)   Jonna Kolari                     ValkKa                    3,46              
     3,46   3,43   3,43   
                          

6)   Veera Hermunen                   ValkKa                    3,36              
     3,14   3,26   3,36   
                          

7)   Emilia Muukka                    VehkVei                   3,27              
     3,27   3,16   3,08   
                          

8)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    3,00              
     2,83   2,98   3,00   
                          



P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Samu Piispa                      VehkVei                   6,50              
     5,98   6,50   6,27   

2)   Romeo Uotila                     ValkKa                    6,16              
     5,72   5,90   6,16   

3)   Niko Hallikainen                 VehkVei                   5,30              
     5,30   5,03   5,29   

4)   Caius Dufva                      KarhKa                    5,28              
     4,99   4,93   5,28   

5)   Antti Pälli                      VehkVei                   5,16              
     4,49   5,16   5,16   

6)   Wilmer Kiviniemi                 ValkKa                    5,03              
     5,03   4,58   4,97   

7)   Miika Lanki                      VehkVei                   4,70              
     4,70   4,52   4,60   

8)   Elias Tani                       KarhKa                    4,46              
     4,37   4,45   4,46   



T10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Nella Lemström                   KarhU                     7,08              
     6,48   7,08   6,38   

2)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    6,64              
     6,28   6,40   6,64   

3)   Ellen Julkunen                   ValkKa                    6,50              
     5,71   5,60   6,50   

4)   Katariina Tasa                   VehkVei                   6,31              
     6,31   6,29   5,75   

5)   Emilia Muukka                    VehkVei                   5,73              
     4,35   5,31   5,73   

6)   Jonna Kolari                     ValkKa                    5,43              
     5,40   5,43   5,21   

7)   Ilona Nikula                     ValkKa                    5,41              
     4,99   5,32   5,41   

8)   Veera Hermunen                   ValkKa                    4,53              
     4,04   4,53   x      



P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Niko Hallikainen                 VehkVei                   757               
2)   Samu Piispa                      VehkVei                   733               
3)   Romeo Uotila                     ValkKa                    662               
4)   Miika Lanki                      VehkVei                   657               
5)   Wilmer Kiviniemi                 ValkKa                    633               
6)   Caius Dufva                      KarhKa                    549               
7)   Antti Pälli                      VehkVei                   535               
8)   Elias Tani                       KarhKa                    386               


T10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Nella Lemström                   KarhU                     823               
2)   Ellen Julkunen                   ValkKa                    722               
3)   Katariina Tasa                   VehkVei                   690               
4)   Ilona Nikula                     ValkKa                    639               
5)   Jonna Kolari                     ValkKa                    628               
6)   Emilia Muukka                    VehkVei                   581               
7)   Veera Hermunen                   ValkKa                    526               
8)   Hilma Rauhasalo                  KarhKa                    515               


P11 3-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    9,02              
2)   Ukko Lehto                       PyhtY                     9,11              
3)   Joona Niinikangas                ValkKa                    9,54              
4)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    9,82              
5)   Korawik Saendee                  ValkKa                    9,86              


T11 3-ottelu  60m
1)   Sonja Lahti                      KarhKa                    9,45              
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,45              
3)   Oona Figueira                    KarhU                     9,56              
4)   Aava Hytti                       KarhKa                    9,71              
5)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     10,02             
6)   Valma Rauhasalo                  KarhKa                    10,36             
7)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    11,10             
8)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    11,35             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Sonja Lahti                      KarhKa                    9,45              
2)   Aava Hytti                       KarhKa                    9,71              
3)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     10,02             
4)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    11,10             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    9,45              
2)   Oona Figueira                    KarhU                     9,56              
3)   Valma Rauhasalo                  KarhKa                    10,36             
4)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    11,35             


P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Ukko Lehto                       PyhtY                     4,41              
     4,41   4,36   4,24   
                          

2)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    4,33              
     4,21   4,33   4,28   
                          

3)   Joona Niinikangas                ValkKa                    4,08              
     4,08   4,07   4,08   
                          

4)   Korawik Saendee                  ValkKa                    4,03              
     3,89   4,03   4,01   
                          

5)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    3,66              
     x      3,55   3,66   
                          



T11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Sonja Lahti                      KarhKa                    4,12              
     3,92   4,12   4,06   
                          

2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    3,81              
     3,76   3,81   3,80   
                          

3)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     3,71              
     3,71   3,55   3,23   
                          

4)   Valma Rauhasalo                  KarhKa                    3,61              
     3,40   3,48   3,61   
                          

5)   Oona Figueira                    KarhU                     3,56              
     3,46   3,56   3,51   
                          

6)   Aava Hytti                       KarhKa                    3,33              
     3,33   3,22   2,72   
                          

7)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    3,13              
     3,03   2,80   3,13   
                          

8)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    3,11              
     3,11   3,02   3,03   
                          



P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    7,18              
     6,35   6,52   7,18   

2)   Ukko Lehto                       PyhtY                     6,75              
     6,75   6,25   6,45   

3)   Joona Niinikangas                ValkKa                    6,53              
     6,53   5,93   x      

4)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    5,46              
     5,10   5,21   5,46   

5)   Korawik Saendee                  ValkKa                    4,51              
     3,35   x      4,51   



T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    7,51              
     6,99   6,57   7,51   

2)   Valma Rauhasalo                  KarhKa                    6,83              
     x      6,83   6,37   

3)   Sonja Lahti                      KarhKa                    6,68              
     6,30   6,63   6,68   

4)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     6,40              
     6,28   6,40   x      

5)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    5,57              
     4,82   5,57   x      

6)   Aava Hytti                       KarhKa                    5,33              
     4,88   x      5,33   

7)   Oona Figueira                    KarhU                     5,26              
     4,61   5,26   x      

8)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    5,03              
     4,53   4,93   5,03   



P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Tuomas Rikka                     KarhKa                    1021              
2)   Ukko Lehto                       PyhtY                     994               
3)   Joona Niinikangas                ValkKa                    848               
4)   Korawik Saendee                  ValkKa                    692               
5)   Lenni Ala-Krekola                ValkKa                    685               


T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sonja Lahti                      KarhKa                    877               
2)   Laura Jyrkiäinen                 ValkKa                    870               
3)   Ada Niemeläinen                  KarhU                     718               
4)   Oona Figueira                    KarhU                     696               
5)   Valma Rauhasalo                  KarhKa                    692               
6)   Aava Hytti                       KarhKa                    646               
7)   Ilona Kiiski                     KarhKa                    491               
8)   Vesta Ivanova                    KarhKa                    474               


P12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    2.55,18           
2)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    3.05,14           


T12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Anni Pärtty                      VehkVei                   2.41,31           
2)   Maria Tasa                       VehkVei                   2.43,98           
3)   Enni Räisänen                    AnjLi                     2.46,24           
4)   Jenna Kolari                     ValkKa                    2.53,85           
5)   Iida Heino                       PyhtY                     2.59,61           
6)   Anni Olli                        KarhKa                    3.04,70           
7)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    3.12,66           
8)   Emma Alila                       KarhU                     3.21,90           
9)   Sanni Liikkanen                  VehkVei                   3.22,23           
10)  Senni Teikari                    VehkVei                   3.22,33           
11)  Pinja Pasi                       VehkVei                   3.24,37           


P12 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    12,27             
2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    12,46             


T12 4-ottelu  60m aidat
1)   Iida Heino                       PyhtY                     11,46             
2)   Jenna Kolari                     ValkKa                    11,71             
3)   Emma Alila                       KarhU                     12,26             
4)   Enni Räisänen                    AnjLi                     12,44             
5)   Anni Pärtty                      VehkVei                   13,03             
6)   Maria Tasa                       VehkVei                   13,24             
7)   Senni Teikari                    VehkVei                   13,36             
8)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    13,91             
9)   Anni Olli                        KarhKa                    14,04             
10)  Pinja Pasi                       VehkVei                   14,39             
11)  Sanni Liikkanen                  VehkVei                   14,57             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,1
1)   Jenna Kolari                     ValkKa                    11,71             
2)   Emma Alila                       KarhU                     12,26             
3)   Enni Räisänen                    AnjLi                     12,44             
4)   Anni Pärtty                      VehkVei                   13,03             
5)   Anni Olli                        KarhKa                    14,04             
6)   Sanni Liikkanen                  VehkVei                   14,57             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,1
1)   Iida Heino                       PyhtY                     11,46             
2)   Maria Tasa                       VehkVei                   13,24             
3)   Senni Teikari                    VehkVei                   13,36             
4)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    13,91             
5)   Pinja Pasi                       VehkVei                   14,39             


P12 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    130               
     109    112    115    118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      xo     o      o      xo     o      xxx    

2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    112               
     100    103    109    112    115    
     o      o      xxo    o      xxx    



T12 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Heino                       PyhtY                     4,55 -0,5          
     4,46   4,55   4,24   
     -0,4   -0,5   +0,3   

2)   Anni Pärtty                      VehkVei                   4,04 -2,3          
     3,66   3,82   4,04   
     -1,8   -0,9   -2,3   

3)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    3,90 -2,4          
     3,90   3,77   3,70   
     -2,4   -1,2   -0,4   

4)   Jenna Kolari                     ValkKa                    3,87 -1,1          
     3,46   3,67   3,87   
     +0,5   +0,2   -1,1   

5)   Anni Olli                        KarhKa                    3,70 -0,7          
     3,70   3,59   x      
     -0,7   -0,2          

6)   Emma Alila                       KarhU                     3,68 +1,1          
     3,27   3,13   3,68   
     -0,7   +0,5   +1,1   

7)   Enni Räisänen                    AnjLi                     3,65 +1,1          
     3,47   3,41   3,65   
     -0,3   -0,7   +1,1   

8)   Maria Tasa                       VehkVei                   3,54 -0,1          
     x      3,54   x      
            -0,1          

9)   Pinja Pasi                       VehkVei                   3,31 -0,6          
     3,21   3,31   3,28   
     -1,2   -0,6   -0,8   

10)  Senni Teikari                    VehkVei                   3,04 -1,4          
     3,02   3,04   3,01   
     -0,8   -1,4   -1,4   

11)  Sanni Liikkanen                  VehkVei                   2,99 -0,4          
     2,40   2,99   2,82   
     -0,1   -0,4   -1,2   



P12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    6,73              
     6,15   6,69   6,73   

2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    6,10              
     5,40   x      6,10   



T12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Maria Tasa                       VehkVei                   7,18              
     x      6,25   7,18   

2)   Iida Heino                       PyhtY                     7,11              
     6,98   7,11   6,21   

3)   Pinja Pasi                       VehkVei                   6,18              
     6,18   5,52   5,61   

4)   Enni Räisänen                    AnjLi                     5,87              
     5,45   5,14   5,87   

5)   Anni Pärtty                      VehkVei                   5,84              
     5,17   5,84   5,75   

6)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    5,83              
     5,52   5,42   5,83   

7)   Jenna Kolari                     ValkKa                    5,80              
     5,25   5,80   5,45   

8)   Emma Alila                       KarhU                     5,74              
     5,63   5,56   5,74   

9)   Senni Teikari                    VehkVei                   5,44              
     4,81   4,96   5,44   

10)  Sanni Liikkanen                  VehkVei                   5,44              
     4,31   4,12   5,44   

11)  Anni Olli                        KarhKa                    4,92              
     4,47   4,50   4,92   



P12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Sisu Parkkonen                   ValkKa                    1067              
2)   Eppu Pekkanen                    ValkKa                    953               


T12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iida Heino                       PyhtY                     1263              
2)   Anni Pärtty                      VehkVei                   1076              
3)   Jenna Kolari                     ValkKa                    1070              
4)   Maria Tasa                       VehkVei                   1036              
5)   Enni Räisänen                    AnjLi                     1020              
6)   Emma Alila                       KarhU                     880               
7)   Iiris Laaksonen                  KarhKa                    840               
8)   Anni Olli                        KarhKa                    783               
9)   Pinja Pasi                       VehkVei                   717               
10)  Senni Teikari                    VehkVei                   702               
11)  Sanni Liikkanen                  VehkVei                   637               


T13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    2.43,76           
2)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    2.53,07           
3)   Neea Lanki                       VehkVei                   2.54,40           
4)   Tytti Seppälä                    VehkVei                   3.01,40           
5)   Sara Suhonen                     ValkKa                    3.04,45           
6)   Irem Köksal                      KarhU                     3.10,08           


T13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,5
1)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    11,51             
2)   Irem Köksal                      KarhU                     11,54             
3)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    12,33             
4)   Neea Lanki                       VehkVei                   12,99             
5)   Tytti Seppälä                    VehkVei                   13,19             
6)   Sara Suhonen                     ValkKa                    13,86             


T13 4-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Irem Köksal                      KarhU                     4,14 -1,1          
     4,14   x      x      
     -1,1                 

2)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    4,10 -0,4          
     3,98   4,10   3,98   
     +0,0   -0,4   -2,8   

3)   Neea Lanki                       VehkVei                   3,71 -1,5          
     3,71   3,56   3,59   
     -1,5   -0,2   -1,0   

4)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    3,52 -1,6          
     3,52   3,36   3,30   
     -1,6   -2,5   -0,8   

5)   Sara Suhonen                     ValkKa                    3,25 -2,4          
     3,07   x      3,25   
     -1,9          -2,4   

6)   Tytti Seppälä                    VehkVei                   3,21 +0,8          
     x      3,21   3,20   
     -1,0   +0,8   -0,5   



T13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    9,26              
     8,11   9,26   8,79   

2)   Irem Köksal                      KarhU                     7,96              
     7,18   7,96   7,83   

3)   Tytti Seppälä                    VehkVei                   7,49              
     5,51   5,61   7,49   

4)   Neea Lanki                       VehkVei                   6,57              
     6,23   6,52   6,57   

5)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    6,24              
     6,18   6,08   6,24   

6)   Sara Suhonen                     ValkKa                    5,93              
     5,93   5,63   5,69   



T13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Iisa-Erika Auranen               KarhKa                    1386              
2)   Irem Köksal                      KarhU                     1180              
3)   Eevi Lehtinen                    KarhKa                    988               
4)   Neea Lanki                       VehkVei                   978               
5)   Tytti Seppälä                    VehkVei                   912               
6)   Sara Suhonen                     ValkKa                    782               


T14 5-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    2.50,42           


T14 5-ottelu  80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -3,1
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    14,80             


T14 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    135               
     120    126    129    132    135    138    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    



T14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    4,30 +1,0          
     4,21   x      4,30   
     -0,1          +1,0   



T14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    26,14             
     26,14  22,67  21,38  



T14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Niia-Sofia Auranen               KarhKa                    1590