Haminan Veden maastojuoksucup 3. osakilpailu, tulokset

Kolmas osakilpailu järjestettiin 6.5.2019 hienossa auringonpaisteessa Pyhällön kentän maastossa. Järjestelyistä vastaava kyläosasto oli luonnollisesti Pyhällön Pyry.

POJAT

P5

  1. Emil Puhakka 2,02
  2. Aleksi Heinonen 2,14
  3. Oliver Kärki 2,38
  4. Erno Koskiaho 2,42
  5. Leo Riivari 2,51
  6. Jere Somervuori 2,57

P6

  1. Aleksi Kettunen 2,04
  2. Hugo Immonen 2,06
  3. Jaakko Kaaria 2,08
  4. Topi Vuorinen 2,11
  5. Eemil Vainio 2,13

P7

  1. Vilho Urpalainen 3,28

P8

  1. Niko Jaakkola 3,07
  2. Onni Oleander 3,20
  3. Eevert Immonen 3,22

P9

  1. Niko Hallikainen 2,56
  2. Samu Piispa 2,57
  3. Tomas Kiri 3,01
  4. Eeli Kallio 3,02
  5. Miika Lanki 3,06
  6. Antti Pälli 3,12
  7. Niilo Urpalainen 3,13
  8. Luukas Vainio 3,37

P10

  1. Jaakko Kauppinen 2,36
  2. Rasmus Kaitainen 2,37
  3. Pyry Seppälä 2,47
  4. Patrik Somervuori 2,53
  5. Viljami Hyvönen 2,55
  6. Vilho Immonen 3,28

P11

  1. Niklas Hirvilahti 5,38
  2. Anton Vainio 5,52
  3. Reima Pakkanen 6,01

P12

  1. Veikka Porkka 5,34
  2. Panu Piispa 6,02
  3. Eetu Takanen 6,06

P13

  1. Lassi Pärtty 8,46
  2. Eemeli Hyvönen 8,59
  3. Joona Hirvilahti 9,44

P14

  1. Onni Kivelä 11,37

TYTÖT

T5

  1. Fiia Vanhala 2,46
  2. Amalia Kivelä 3,15

T6

  1. Titi Takanen 2,05
  2. Vilma Sassali 2,10
  3. Lyydia Kivelä 2,17
  4. Moona Surakka 2,19
  5. Linnea Kaaro 2,24

T7

  1. Peppi Somervuori 3,19
  2. Ronja Kaitainen 3,24
  3. Sofia Peri 3,38
  4. Lise Hellberg 3,47
  5. Viivi Kuoppala 4,03
  6. Salla Riivari 4,12

T8

  1. Ada Puhakka 3,04
  2. Jade Hellberg 3,06
  3. Viivi Viitala 3,14
  4. Jenna Kaaria 3,15
  5. Annika Kettunen 3,18
  6. Selma Weckman 3,20
  7. Olivia Kärki 4,00
  8. Inari Sassali 4,01

T9

  1. Katariina Tasa 3,14
  2. Emilia Muukka 3,18

T10

  1. Lotta Aalto 3,00
  2. Celina Hellberg 3,01
  3. Minea Urpalainen 3,08
  4. Eveliina Parviainen 3,11
  5. Venla Weckman 3,29
  6. Rosa Koho 3,44

T11

  1. Maria Tasa 5,45
  2. Anni Pärtty 5,50
  3. Pinja Pasi 6,45
  4. Saana Pellinen 7,12
  5. Senni Teikari 7,23
  6. Emma Vanhala 7,25
  7. Alisa Keisa 8,04

T12

  1. Neea Lanki 6,00
  2. Tytti Seppälä 6,03
  3. Emmi Oleander 6,34
  4. Netta Kormu 6,37

T13

  1. Jenna Pellinen 10,30
  2. Liinu Urpalainen 10,49