Kymenlaakson PM-pariviestit 19.3.2019 Haminassa

Kilpailun alustava aikataulu

18:00 N & M 8

18:20 N & M 10

18:35 N & M 12

18:55 N & M 14

19:15 N & M 16 ja Yleinen

Hiihtotapa on vapaa, nuorimpien reitille vedetään myös perinteisen latu.

Numeroiden jako kisapaikalla olevan ajanottokopin luona 17:30 alkaen. Pukuhuoneet stadionin viereisessä väestösuojarakennuksessa, suihkumahdollisuus jäähallilla.

Pitkään jatkuneet vesisateet ja plusasteet ovat tuoneet haasteita ratojen tekoon ja lopulliset radat päätetään vasta kisapäivänä. Tästä syystä ratakarttoja ei ole, vaan risteykset sulkemalla estetään väärälle reitille hiihtämisen mahdollisuus. Radat saadaan kyllä kuntoon, mutta huoltajille suositellaan kumisaappaita tms. jalkineita. Paikalla kahvio ja makkaraa grillistä.

Pm-mitalien jako kilpailupaikalla.

Lisätietoja numerosta 0400 804934

N8 – (0.7 + 0.7 + 0.7 + 0.7 km)

11Kymin Koskenpojat-1
Os. 1Ada Puhakka
Os. 2Aliisa Tani
Os. 3Ada Puhakka
Os. 4Aliisa Tani
12Vehkalahden Veikot
Os. 1Selma Weckman
Os. 2Jade Hellberg
Os. 3Selma Weckman
Os. 4Jade Hellberg
13Kymin Koskenpojat-2
Os. 1Ines Hienonen
Os. 2Eevi Valjus
Os. 3Ines Hienonen
Os. 4Eevi Valjus

M8 – (0.7 + 0.7 + 0.7 + 0.7 km)

14Vehkalahden Veikot
Os. 1Niko Jaakkola
Os. 2Evert Immonen
Os. 3Niko Jaakkola
Os. 4Evert Immonen
15Kymin Koskenpojat
Os. 1Ilari Ojanperä
Os. 2Viljami Paasi
Os. 3Ilari Ojanperä
Os. 4Viljami Paasi

N10 – (0.7 + 0.7 + 0.7 + 0.7 km)

16Vehkalahden Veikot-1
Os. 1Oona Jaakkola
Os. 2Emilia Muukka
Os. 3Oona Jaakkola
Os. 4Emilia Muukka
17Kymin Koskenpojat-1
Os. 1Elisa Vepsäläinen
Os. 2Pihla Paasi
Os. 3Elisa Vepsäläinen
Os. 4Pihla Paasi
18Kymin Koskenpojat-2
Os. 1Ciia Kokko
Os. 2Erika Hienonen
Os. 3Ciia Kokko
Os. 4Erika Hienonen
19Vehkalahden Veikot-2
Os. 1Katariina Tasa
Os. 2Karoliina Vapalahti
Os. 3Katariina Tasa
Os. 4Karoliina Vapalahti
20Vehkalahden Veikot-3
Os. 1Venla Weckman
Os. 2Tiitu Takanen
Os. 3Venla Weckman
Os. 4Tiitu Takanen

M10 – (0.7 + 0.7 + 0.7 + 0.7 km)

21Vehkalahden Veikot-1
Os. 1Eeli Kallio
Os. 2Viljami Hyvönen
Os. 3Eeli Kallio
Os. 4Viljami Hyvönen
22Kymin Koskenpojat
Os. 1Elias Tani
Os. 2Anton Majander
Os. 3Elias Tani
Os. 4Anton Majander
23Vehkalahden Veikot-2
Os. 1Niilo Urpalainen
Os. 2Vilho Immonen
Os. 3Niilo Urpalainen
Os. 4Vilho Immonen

N12 – (1.2 + 1.2 + 1.2 + 1.2 km)

24Kouvolan Hiihtoseura
Os. 1Aada Rauos
Os. 2Elisa Nikkinen
Os. 3Aada Rauos
Os. 4Elisa Nikkinen
25Anjalan Liitto
Os. 1Aino Koskela
Os. 2Hilma Hyyrynen
Os. 3Aino Koskela
Os. 4Hilma Hyyrynen
26Vehkalahden Veikot-1
Os. 1Maria Tasa
Os. 2Josefiina Vapalahti
Os. 3Maria Tasa
Os. 4Josefiina Vapalahti
27Vehkalahden Veikot-2
Os. 1Neea Lanki
Os. 2Senni Teikari
Os. 3Neea Lanki
Os. 4Senni Teikari
28Vehkalahden Veikot-3
Os. 1Anni Pärtty
Os. 2Vilma Tuutti
Os. 3Anni Pärtty
Os. 4Vilma Tuutti

M12 – (1.2 + 1.2 + 1.2 + 1.2 km)

29Vehkalahden Veikot-1
Os. 1Anton Vainio
Os. 2Lauri Sakki
Os. 3Anton Vainio
Os. 4Lauri Sakki
30Kymin Koskenpojat-1
Os. 1Olavi Kiiski
Os. 2Ossi Saarela
Os. 3Olavi Kiiski
Os. 4Ossi Saarela
31Kymin Koskenpojat-2
Os. 1Mico Kokko
Os. 2Kasperi Huttunen
Os. 3Mico Kokko
Os. 4Kasperi Huttunen
32Vehkalahden Veikot-2
Os. 1Eetu Takanen
Os. 2Niklas Hirvilahti
Os. 3Eetu Takanen
Os. 4Niklas Hirvilahti

N14 – (1.2 + 1.2 + 1.2 + 1.2 km)

33Vehkalahden Veikot
Os. 1Liinu Urpalainen
Os. 2Katariina Outinen
Os. 3Liinu Urpalainen
Os. 4Katariina Outinen
34Anjalan Liitto
Os. 1Nanna Hyyrynen
Os. 2Essi Laapas
Os. 3Nanna Hyyrynen
Os. 4Essi Laapas
35Kymin Koskenpojat
Os. 1Annika Haikka
Os. 2Aliisa Kiiski
Os. 3Annika Haikka
Os. 4Aliisa Kiiski
36Kouvolan Hiihtoseura
Os. 1Laura Punkkinen
Os. 2Elisa Nikkinen
Os. 3Laura Punkkinen
Os. 4Elisa Nikkinen

M14 – (1.2 + 1.2 + 1.2 + 1.2 km)

38Vehkalahden Veikot-1
Os. 1Onni Vepsäläinen
Os. 2Samu Tilli
Os. 3Onni Vepsäläinen
Os. 4Samu Tilli
39Anjalan Liitto
Os. 1Tuomas Tonteri
Os. 2Valtteri Vuorela
Os. 3Tuomas Tonteri
Os. 4Valtteri Vuorela
40Vehkalahden Veikot-2
Os. 1Joona Hirvilahti
Os. 2Lassi Pärtty
Os. 3Joona Hirvilahti
Os. 4Lassi Pärtty
41Vehkalahden Veikot-3
Os. 1Eemeli Hyvönen
Os. 2Olli Rytkö
Os. 3Eemeli Hyvönen
Os. 4Olli Rytkö

N16 – (1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 km)

42Kymin Koskenpojat
Os. 1Linda Kyntäjä
Os. 2Emilia Pätäri
Os. 3Linda Kyntäjä
Os. 4Emilia Pätäri
Os. 5Linda Kyntäjä
Os. 6Emilia Pätäri
43Vehkalahden Veikot
Os. 1Aino Hämäläinen
Os. 2Henrika Vallema
Os. 3Aino Hämäläinen
Os. 4Henrika Vallema
Os. 5Aino Hämäläinen
Os. 6Henrika Vallema

M16 – (1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 km)

44Anjalan Liitto
Os. 1Topias Zerni
Os. 2Lasse Peltonen
Os. 3Topias Zerni
Os. 4Lasse Peltonen
Os. 5Topias Zerni
Os. 6Lasse Peltonen
45Kymin Koskenpojat
Os. 1Konsta Soikkeli
Os. 2Veeti Hostikka
Os. 3Konsta Soikkeli
Os. 4Veeti Hostikka
Os. 5Konsta Soikkeli
Os. 6Veeti Hostikka

NYL – (1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 km)

49Anjalan Liitto
Os. 1Riikka Peltonen
Os. 2Sari Vääränen
Os. 3Riikka Peltonen
Os. 4Sari Vääränen
Os. 5Riikka Peltonen
Os. 6Sari Vääränen

MYL – (1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 + 1.5 km)

50Anjalan Liitto
Os. 1Eerik Sihvola
Os. 2Tommi Lavonen
Os. 3Eerik Sihvola
Os. 4Tommi Lavonen
Os. 5Eerik Sihvola
Os. 6Tommi Lavonen
51Kymin Koskenpojat
Os. 1Ville Simola
Os. 2Eppu Väänänen
Os. 3Ville Simola
Os. 4Eppu Väänänen
Os. 5Ville Simola
Os. 6Eppu Väänänen