Maastojuoksucup 2017, 2. osakilpailu

Maaastojuoksucupin 2. osakilpailu juostiin 25.4.2017 Ruissalon maastossa räntäsateessa Reitkallin Vihurin järjestämänä. Sateesta ja koleasta säästä huolimatta paikalle oli saapunut sankoin joukoin pieniä urheilijoita.

P5 300 m
1. Matias Miettinen 1.13
2. Emil Niemi 1.21
3. Jaakko Tuunainen 1.26
4. Filipp Sinelnikov 1.30
5. Niko Kyllönen 1.31
6. Oiva Kallio 1.35
7. Jaakko Kaaria 1.37
8. Hugo Immonen 1.57
9. Tuukka Hovi 2.30
10. Petja Suomalainen 2.30
11. Eemil Vainio 2.44
12. Samuel Seppälä 3,01
P6 300 m
1. Robert Sinelnikov 1.03
2. Onni Oleander 1.08
3. Niko Jaakkola 1.11
4. Niilo Sairanen 1.14
5. Eevert Immonen 1.16
6. Veikka Pohjalainen 1.32
7. Aku Lautala 1.47
P7 750 m
1. Niko Hallikainen 2.58
2. Eeli Kallio 3.00
3. Tomas Kiri 3.01
4. Aapeli Kattelus 3.05
5. Eino Sipari 3.16
6. Miika Lanki 3.22
7. Vili Kouki 3.32
8. Luukas Vainio 3.35
P8 750m
1. Jaakko Kauppinen 2.44
2. Otto Husu 2.50
3. Rasmus Kaitainen 2.53
4. Veeti Mansikkamäki 2.54
5. Patrik Somervuori 2.55
6. Viljami Hyvönen 3.02
7. Olli Pohjalainen 3.03
8. Vilho Immonen 3.21
9. Sebastian Hellberg 5.29
P9 1 km
1. Niklas Hirvilahti 4.15
2. Reima Pakkanen 4.19
3. Elmeri Muukka 4.24
4. Antti Räsänen 4.26
5. Anton Vainio 4.47
6. Väinö Jokela 4.58
7. Matias Suikkanen 5.34
P10 1 km
1. Julius Anttila 3.49
2. Veikka Porkka 3.50
3. Miki Sundberg 4.11
4. Eetu Takanen 4.43
5. Elis Klemm 4.55
P11 1 km
1. Lassi Pärtty 4.02
2. Eemeli Hyvönen 4.11
3. Samu Tilli 4.15
P12 1,3 km
1. Lenni Harju 4.56
2. Toni Kalmari 4.58
3. Eetu Husu 5.30
P13 2 km
1. Juho Suni 8.41
2. Johannes Kiri 8.42
T5 300 m
1. Moona Heikkilä 1.11
2. Peppi Somervuori 1.12
3. Ronja Kaitainen 1.22
4. Viivi Kuoppala 1.27
5. Lise Hellberg 1.29
6. Aada Seppälä 1.30
7. Siru Kouki 1.32
8. Nella Teittinen 1.48
9. Salla Riivari 1.56
10. Aino Suntio 1.59
11. Aino Sairanen 2.00
12. Pihla Lautala 2.01
13. Titi Takanen 2.02
14. Nuppu Nousiainen 2.03
15. Sofia Tilli 2.04
T6 300m
1. Ada Puhakka 1.02
2. Neela Nousiainen 1.03
3. Jade Hellberg 1.04
3. Jenna Kaaria 1.04
5. Minea Lappi 1.33
6. Pihla Suomalainen 1.35
7. Emilia Tilli 2.27
T7 750 m
1. Emilia Muukka 2.59
2. Katariina Tasa 3.03
3. Emilia Härkönen 8.17
T8 750 m
1. Celina Hellberg 2.55
2. Lotta Aalto 2.58
3. Aava Hytti 3.06
4. Tiitu Takanen 3.16
5. Oona Jaakkola 3.18
6. Minea Urpalainen 3.26
7. Olivia Hytti 3.40
T9 1 km
1. Maria Tasa 4.06
2. Anni Pärtty 4.07
3. Senni Teikari 5.06
4. Alina Kattelus 5.35
5. Mila Härkönen 6.37
T10 1 km
1. Neea Lanki 4.25
2. Netta Kormu 4.32
3. Emmi Oleander 4.36
4. Venla Ahlqvist 4.42
T11 1 km
1. Pihla Suntio 4.25
T12 1,3 km
2. Annika Haikka 4.55
T13 2 km
1. Aino Hämäläinen 8.34
2. Suvi Satama 8.42
3. Maria Suntio 9.09
T14 2 km
1. Henrika Vallema 8.36
2. Helmi-Olivia Tähtinen 9.28
3. Elina Tukmatsova 9.57