Yleisurheilukilpailujen yksilölajeihin ilmoittautuminen ilmoitussihteerin kautta

Yleisurheilun ilmoitussihteerinä toimii Anniina Koso, joka ilmoittaa urheilijat kilpailukalenteri.fi -sivustolla julkaistuihin kilpailuihin. Kilpailukalenteri.fi -sivuilla listattuihin yu-kilpailuihin ilmoittautuminen tulee tapahtua ilmoitussihteerin kautta vähintään kaksi päivää ennen ilmoittautumisajan umpeutumista. Ilmoitussihteerin velvollisuutena on vahvistaa kilpailijalle osallistuminen ilmoittautumisen jälkeen.

Mikäli henkilö ilmoittautuu kilpailukalenteri.fi -sivuilla listattuihin yu-kilpailuihin itse, ei seura korvaa kilpailuiden osallistumismaksuja. Kilpailukalenteri.fi:n ulkopuolisiin kilpailuihin osallistuttaessa osallistumismaksu korvataan kulukorvauslomaketta vastaan YU-jaoston korvaussäännön mukaan. Kulukorvauslomake on toimitettava jaoston talousvastaavalle kuluvan vuoden loppuun mennessä. Myöhästyneitä kulukorvauslomakkeita ei käsitellä.

Ilmoittautuminen ensisijaisesti sähköpostilla: anniina.koso_at_gmail.com (lisätietoja tarvittaessa puh. 0404152466/Anniina)

Kilpailuihin osallistuvalla henkilöllä tulee olla voimassa oleva lisenssi. Lisätietoja lisenssivaihtoehdoista SUL:n sivuilta linkistä lisenssit. Huom. Yleisurheilukoululaisilla on seuran puolesta voimassa oleva lisenssi.

Kilpailumaksut

• Seura maksaa kaikki seuraa edustavien, lisenssin lunastaneiden, lasten ja alle 18-vuotiaiden nuorten yleisurheilukilpailujen ilmoittautumismaksut.
• Seura maksaa yli 18-vuotiaiden, lisenssin lunastaneiden, seuran edustusurheilijoiden kansallisten-, kansainvälisten- sekä pm- ja sm-kilpailuiden ilmoittautumismaksut.

Muiden kilpailujen kilpailumaksuista, ilmoittautumisista ja jälki-ilmoittautumisista huolehtii urheilija itse.

Menestyksekästä urheilukesää!